Bez kategorii
Lubieszewo w pigułce

Lubieszewo w pigułce

Witamy na stronie poświęconej Lubieszewu i jego okolicom. Będą tu publikowane różnego rodzaju informacje i ciekawostki związane głównie z Lubieszewem, ale także z sąsiadującymi wioskami i gminą Złocieniec.

Mapa konturowa gminy Złocieniec, na dole nieco na lewo znajduje się punkt z opisem „Lubieszewo”

Lubieszewo to wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Złocieniec. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa koszalińskiego.

Lubieszewo leży nad malowniczym jeziorem Lubie, nad które co roku przyjeżdża wielu turystów chcących odpocząć na łonie natury, z dala od hałasu i betonozy dużych miast.

W przylegającej do wsi zatoce jeziora mieści się mała przystań jachtowa oraz duża piaszczysta plaża wiejska. Przy ujściu rzeki Kamiennej do jeziora Lubie znajdują się stawy rybne z hodowlą pstrąga – przy stawach smażalnia. Jezioro obfituje w ryby – szczególnie w duże okazy szczupaka.

Wraz z rozwojem turystyki we wsi powstało również kilka gospodarstw agroturystycznych i ośrodków wypoczynkowych, o których będziemy jeszcze pisać.

5 1 vote
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x