Okolica Lubieszewa
Lubieszewo położone jest w dolinie rzeki Kamienna, tuż u jej ujścia do jeziora Lubie. Dolinę otaczają polodowcowe wzgórza morenowe porośnięte lasami stanowiącymi północne krańce Puszczy Drawskiej.
Rzeka Kamienna na swej krótkiej trasie między sąsiednim Stawnem, a Lubieszewem tworzy dwa malownicze przełomy gdzie nabiera charakteru górskiego potoku. Z powodu dużej różnicy wysokości, wynoszącej ponad 20m z powodzeniem funkcjonowały tu kiedyś 3 młyny wodne.
Teren pomiędzy przełomami, a okolicznymi wzgórzami zajmuje niewielka kotlinka porośnięta torfowiskowymi łąkami.
Od południa wieś przylega do Jeziora Lubie. Jednego z największych i najatrakcyjniejszych turystycznie i krajobrazowo akwenów Pojezierza Drawskiego.
U ujścia Kamiennej do zatoki jeziora znajdują się stawy rybne, a nieopodal również wiejska piaszczysta plaża. Sama zatoka stanowi naturalną przystań dla łodzi i jachtów, z której chętnie korzystają turyści. Przeciwny brzeg zatoki to półwysep głęboko wcinający się w toń jeziora Lubie. Na jego końcu dawniej znajdowało się wczesnośredniowieczne grodzisko i osada.
Poza nielicznymi miejscami brzegi Lubia są jednak dość strome, obfitujące w źródliska i wartkie potoki, na których w przeszłości również funkcjonowały młyny wodne.
Za wsią w kierunku zachodnim leży Błędno wchodzące w skład sołectwa Lubieszewo. Na przeciw Błędna położona jest największa na jeziorze Lubie wyspa – Wyspa Sołtysia. Znajduje się na niej ośrodek z domkami i kemping. W sezonie letnim dla gości ośrodka funkcjonuje przeprawa promowa.
Na południowy wschód od Lubieszewa aż do Zatonia, wzdłuż brzegów jeziora luźno rozrzucone są pojedyncze gospodarstwa, domki letniskowe i kilka ośrodków wypoczynkowych. Za ośrodkiem w Zatoniu jest już tylko przepastna puszcza porastająca oba brzegi jeziora. Brzeg ma charakter klifowy, a różnica między lustrem wody, a szczytem urwisk przekracza 40m. Ze zboczy urwiska wybijają liczne źródła, które krótkimi i niezwykle wartkimi strumieniami spływają do jeziora Lubie.